خانه / دسته‌بندی نشده / مقایسه 2017 Hyundai Sonata and 2017 Kia Optima

مقایسه 2017 Hyundai Sonata and 2017 Kia Optima

در بازار رقابت شدید امروز برای سدان های متوسط، خریداران به همان اندازه احتمال دارد که هیوندای سوناتا و کیا اپتیما را به عنوان پلاک های قدیمی تر مانند Accord، Camry یا Malibu در نظر بگیرند. که جای تعجب نیست؛ زیرا این دو مدل هر دو جایگاه خود را در بین سدان های سطح بالا به دست آورده اند، با طرح های بزرگ، طرح های تغییر بازی که به خوبی انجام می شود،  بهره وری سوخت خوب، و ارائه ویژگی های بسیار قابل توجه و ارزش برای پولی که برای آنها می پردازیم.

hyundai sonata
kia optima

اما کدام یک را باید انتخاب کنید، اپتیما یا سوناتا؟

در سیستم رتبه بندی ما، ما هیوندای سوناتا نمره  7.3 را می گیرد، در حالی که کیا اپتیما نیز  7.3 را در مقیاس رتبه بندی ما به دست می آورد،این نمره به لطف سبک طراحی بهتر آن و امتیاز تست تصادف بهتر در  NHTSA است.

هیوندای سوناتا و کیا اپتیما رقبای یکدیگر در بازار هستند،اما  هر دوی آنها در یک پلت فرم در نظر گرفته شدند ودر نیروگاه ها، مواد و بسیاری دیگر از زیرساخت ها مشترک هستند. آنها همان ماشین هستند،اما این سختی به این دلیل است که در ظاهر و گزینه های تریم، که در آن هر یک از هویت متمایز و تجدید نظر شده بهره می برند.

hyundai sonata
kia optima

سوناتا و اپتیما مدل جدیدشان از سال 2015 طراحی شده است. این زمانی بود که سوناتا یک نگاه خیره کننده تر وجدی تر به جای جایگزینی شکل قبلی خود داشت. در همین حال اپتیما که برای 2016 نونما شد، به شکل مدل پیشین نزدیک نگه داشته شد، البته با برخی ازظرافت هایی که  اعمال شده.

در داخل،اپتیما برخی از تاثیرات یورو را به ارث می برد. هر دو مدل دقیق تر شده اند.

هر دو مدل با قدرت موتور 185 اسب بخار، موتور 2.4 لیتری مستقیم تزریقی 4 سیلندر در سطح پایه، و یا 245 اسب بخار 2.0 لیتری توربوشارژ در خط 4 طراحی شده است که در عملکرد قدم بزرگی است. در هر دو مورد، یک گیربکس دستی برای ارائه  وجود دارد ، اما گیربکس اتوماتیک 6 سرعته  و شیفتر هموارتر و بی درنگ تر از قبل شده اند. بین این دو مدل، کسانی که دارای موتور پایه هستند، برای اغلب سلیقه ها بسیار متنوع هستند.

مدل های T2.0 دارای یک شخصیت متفاوت هستند؛آنها گشتاور زیادی را در دور موتور نسبتا کم دارند و رانندگی بی نظیر و صاف آنها باعث می شود که شبیه ویژگی های رقبا V-6 باشد.

جایی که شروع به تبدیل شدن به کمی بیشتر متمایز می کند بین این دو مدل، چگونگی ارائه نیروی محرکه متوسط می باشد. هر دو آنها دارای گیربکس اتوماتیک 177 اسب بخار،موتور  1.6 لیتری توربوشارژ و 4 و 7 سرعته دو کلاچ هستند. در سوناتا، آن را Sonata Eco می گویند، در حالی که در اپتیما آن یک گزینه قدرتمند میان رده متوسط است،به عنوان یک گام مهم در اقتصاد سوخت و عملکرد آن تاثیر دارد.

در بیشتر جنبه های تجربه رانندگی، این دو مدل با هم هماهنگ هستند. ما فکر می کنیم کیا به صورت جزئی در فرمان و هند لینگ بهتر است.

اگر چه این مدل ها دارای تنظیمات مختلف صندلی ها، پنجره هاو دربها  و غیره هستند، امکانات و وسائل داخلی نیز کاملا مشابه هستند. راحتی جلو صندلی بهبود یافته است، و هر دو در حال حاضر شامل صندلی مسافر جلوبا قابلیت تنظیم ارتفاع می باشد. فضای بدنه درهر دو خودرو یکسان است، و هر دو مدل شامل صندلی های عقب تقسیم تاشو هستند.

hyundai sonata
kia optima

ساختار بدنه این مدلها اساسا کاملا جدید است و رتبه بندی تست تصادف چشمگیر بوده است. هر دو مدل هشدارهای جلوگیری برخورد پیش رو و ترمز اضطراری اتوماتیک را ارائه می دهند. Optimaاپتیما  کمی در ویژگی ها و ارزش پیشی  گرفته است .سوناتا در مدل های SE، Eco، Sport و Limited ارائه شده است، در حالی که مدل های اپتیما شامل مدل های LX، EX و SX می باشد. در اپتیما، شما می توانید سنسور پارکینگ عقب، تشخیص نقطه کور و سیستم های هشدار متقاطع عقب حتی در سطح LX و EX را انتخاب کنید،در حالی که حتی در سطح EX شما می توانید به صندلی های جلو تهویه  وبرای صندلی های عقب گرمکن را ارتقا دهید که حتی در نسخه های بالاتر از برخی از رقبا ارائه نمی شود.

هر دو در حال حاضر ارائه می دهند Android Autoو Apple CarPlay، را که به کاربران اجازه می دهد برای اتصال گوشی های هوشمند خود و دسترسی به برنامه ها و سایر توابع از طریق رابط وسیله نقلیه.

در حال حاضر، ما Kia Optima را فقط اندکی جلوتر از سوناتای هیوندای قرار دادیم؛ چرا که تنظیم فرمان و تعلیق آن کمی بهتر است.

هر دوی این مدل ها تقریبا به هر حال بهتر ازمدل های پیشین در حال تغییر هستند. هرچند در این زمان کمی کمتر مشخص هستند،اما  آنها دقیق تر از قبل هستند.

درباره ی فرهاد ملکی

مطلب پیشنهادی

توربوشارژر چيست

توربوشارژر چيست؟ توربوشارژر يكى سیستم اگزوز-محور است كه توان خروجى موتور را افزايش مى دهد. ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*