خانه / دسته‌بندی نشده / مقایسه Ford Escape Titanium v Hyundai Tucson Highlander petrol SUV

مقایسه Ford Escape Titanium v Hyundai Tucson Highlander petrol SUV

 

هیوندای توسان دومین شاسی بلند محبوب استرالیا بعد ازMazda CX-5 است، که یکی از پر فروشترین خودروهای بازار است. در مقابل،) Ford Escape (nee Kuga، که اخیرا تغییر نام داده است، یک دستاورد قدیمی چند ساله است که به شدت مورد انتقاد قرار گرفته اما نسبت به خریداران نادیده گرفته شده است. ما می خواهیم بررسی کنیم که آیا این اختلافات موجه است یا خیر. برای انجام این کار، ما هر مدل را در بالاترین سطح مشخصات خود آزمایش می کنیم،

بنا بر این ما Hyundai Tucson Highlander را در مقابلFord Escape Titanium داریم.

Ford Escape v Hyundai Tucson

قیمت گذاری و مشخصات

هیچ چیز در قیمت وجود ندارد، فورد قبل از هزینه های جاده ای با قیمت 990،44دلار و توسان 450،45 دلار اعلام شده است.

تجهیزات مشترک شامل چرخ های آلیاژی 19 اینچی ،دوربین عقب ،سنسورهای پارک جلو / عقب،کیسه هوای جلو وجانبی،و رتبه بندی پنج ستاره ANCAP (تاریخ تمبر 2017 برای فورد و2015 برای هیوندای). هر دو کلید نیز دارند،صفحه نمایش لمسی 8.0 اینچی،نقشه ماهواره ای با به روز رسانی های ترافیکی زنده،Apple CarPlay/Android Auto (فقط به Hyundai به عنوان بخشی از یک تغییر در حال اجرا اضافه شده است)؛ USB / AUX / 12V؛و بلوتوث تلفن و صوتی. علاوه بر این، هر صندلی چرمی تنظیم الکتریکی دارد و دارای گرمکن جلو می باشد.،کروز کنترل،چراغ کابین LED؛کنترل آب و هوا در دو منطقه،سقف شیشه ای،برف پاک کن مجهز به حسگر باران،چراغهای حساس دوقلو؛شیشه ها با حفظ حریم خصوصی؛و ریل های سقف.

Ford Escape v Hyundai Tucson
Ford Escape v Hyundai Tucson
Ford Escape v Hyundai Tucson
Ford Escape v Hyundai Tucson

استاندارد Hyundai Tucson به عنوان استاندارد ترمز اورژانسی خودکار (AEB) است. هشدار نقاط کور،کمک کننده نگهدارنده در خط،هشدار متقابل ترافیکی عقب.

توسان تنها دارای یک چرخ یدکی کامل است؛تنظیم الکتریکی صندلی برای مسافر جلو؛و خنک کننده صندلی و همچنین گرمایشی صندلی جلو.

ویژگی های استاندارد منحصر به فرد Ford Escape عبارتند از کیسه هوا اضافی زانو وکمک اضطراری.

برنده: Hyundai، برای فناوری ایمنی فعال و یدکی کامل.

کابین

طراحی بی نظیر توسان، تأکید بر عملی بودن،ارگونومی و کیفیت دارد. هیچ چیز خارق العاده ای وجود ندارد، اماکلیدهای لمسی خوشایند هستند و پلاستیک ها هم با هم به خوبی ترکیب شده اند.

ما مقدار زیادی از ذخیره سازی کابین در درب ها و زیر فاسیا را دوست داریم،و این که بر خلاف فورد، هیوندای به شما قابلیت در تنظیم صندلی جلو، و همچنین تهویه برای هر دو مسافر جلو را می دهد.

Ford Escape اسپورت به وضوح یک طراحی داخلی متمایز دارد. هر چند که برای نمونه “اسپورت” خود، کمربند اتاق زانو را کاهش می دهد. و درحالی که پالت رنگ کاملا تک رنگ نیست،مواد ارزان تر و شکننده تر می شوند،به خصوص چیزهایی که روی صفحه نمایش و چرخ دنده قرار دارند.

Ford Escape v Hyundai Tucson
Ford Escape v Hyundai Tucson

سیستم SYNC 3 از فورد بسیار عالی است،همراه با کنترل صدای مکالمه و CarPlay / Android Auto،گرافیک مسیریابی بهتر و کیفیت صوتی برتر. شما همچنین دو ورودی USB را بر روی توسان دریافت می کنید. ما تصور می کنیم که فورد درخواست تجدید نظر بیشتری دارد، اما داخلی هیوندای تعریف یک رشد است.

با توجه به موقعیت هر دو این وسایل به عنوان پیشنهادات دوستانه خانواده، راحتی در صندلی های عقب و عملی بودن محموله بار نیز به همان اندازه حیاتی است. توسان فضای کمی در ردیف عقب نسبت به فورد دارد و پشت صندلی های پلاستیکی سخت (در حالی که ناخوشایند برای لمس کردن هستند) راحت تر نگه داشتن و جلوگیری از چرخش پشت راننده / مسافر با زانوی خود است. همچنین فورد، صندلی های عقب کمی کمرنگ می شوند، هرچند برخلاف فولکس واگن جدید، هیچ گونه عملکرد کشویی برای آزاد سازی فضای باربری قابل استفاده تر و یا کشیدن یک صندلی کودک در نزدیکی شما در جلو وجود ندارد.

امکانات عبارتند از: دریچه های عقب، چراغ های خواندن فردی برای مسافران ساحلی، دست های دستی، یک دستگیره فلزی پایین و جیب درب های بزرگ برای بطری ها. این مدل در حال حاضر دارای اهرم هایی برای چرخاندن صندلی های عقب از محدوده محموله است که در مزدا CX-5 ارائه می شود، اگر چه توسان حداکثر امتیاز را برای جابجایی در اندازه کامل در زیر طبقه بارگیری می گیرد. Kuga فضای کمتری برای مسافران عقب قد بلند دارد، از لحاظ اتاق زانو و شانه، هرچند که به سختی تن

Ford Escape v Hyundai Tucson

گ است اما هنوز هم جای دو بزرگسال دارد. شما همچنین می توانید جداول کم و زیاد را به عقب صندلی جلو اضافه کنید و در حالی که سقف شیشه ای به اندازه واحد هیوندای بزرگ نیست، آن را لغزنده و شیب دارمی کند. هر چهار پنجره با یک لمس کار می کنند هرچند کوچکتر از Hyundai هستند و بنابراین عقب احساس فضای کمتری می کند. همانطور که می بینید، بخش بزرگتری از 60:40 صندلی های عقب تاشو فورد در کنار محدود کردن، بر خلاف هیوندای هستند که آن را به راه دیگر می برد. امکانات شامل چراغ های LED فردی، دریچه ها، دستگیره ها، یک دستگیره مرکزی فلپی پایین و دارای درب بطر

Ford Escape v Hyundai Tucson

ی در درب.

 

فورد فضای کمی از محموله را فراهم می کند و هیچ یدکی در اندازه کامل ندارد. با این حال، مانند Tucson، درب اتوماتیک دارای گزینه عملیاتی hands-free برای دستیابی کامل است.

رانندگی

هیوندای هنگامی که به قدرت می رسد، فورد به سرعت از هیوندای دور می شود به لطف موتور 2.0 لیتری توربو-با تولید بنزین سالم برای کلاس 178kW (در 5500 دور در دقیقه) و 345Nm (از 2000rpm). در مقابل، 1.6 توربو بنزین توسان باعث 130 کیلو وات (در 5500 دور در دقیقه) و 265Nm (از پایین 1500rpm). جای تعجب نیست که تعداد زیادی از خریداران برای خرید دیزلی 2000 دلاری با 136kW / 400Nm پانچ را انتخاب می کنند. با وجود وزن 1751 کیلوگرم، فورد قطعا از لحاظ عملکرد برنده می شود.

این به وسیله شش سرعت اتوماتیک با گشتاور به خوبی کالیبراسیون شده است که به طور کلی در شرایط رانندگی دینامیکی بصری است و در شرایط توقف توقف بسیار راحت و بدون دردسر است. با این حال، ادعا شده است مصرف سوخت ترکیبی با سرعت بالادر 1008.6L/km است، اما در حد متوسط رانندگی  در km100نزدیک به 10L است. همانند Hyundai، فورد یک سیستم چرخ دنده (AWD) بر روی تقاضای جلو ایجاد می کند که در صورت بروز مشکل در کشیدن ضایعات، کامپیوتر گاردان را عقب می کشد.

Ford Escape v Hyundai Tucson
Ford Escape v Hyundai Tucson

موتور هیوندای، که مشابه آن در Veloster SR و Elantra SR است،در مقایسه با فورد نسبت کمی ، به همین ترتیب یک Volkswagen Tiguan است. از سوی دیگر، 2.5 Mazda CX-5 معمولی مجهز به موتور 140kW / 250Nm مشابه است که گشتاور بالایی ندارد و در محدوده چرخش نسبت به توسان بسیار زیاد نیست. به اعتبار آن، Hyundai به هیچ وجه لمس نمی کند – حداکثر گشتاور از 1500 RPMمی دهد آن را قوی در اواسط محدوده – و مصرف سوخت آن حدود 1L / 10km پایین تر از فورد. سیستم AWD تحت تقاضای Hyundai به یک حالت قفل در سرعت های پایین می آید. اگر شما به طور منظم و به یک یا هر وسیله نقلیه علاقه مند هستید، شاید نسخه های دیزلی را انتخاب کنید (توجه داشته باشید، Escape diesel DCT) را انتخاب کنید. هر دو نسخه بنزین دارای محدودیت 1600 کیلوگرمی هستند.

سواری و هدایت

با توجه به این واقعیت است که راحتی سواری و سرکوب NVH یک اولویت در کلاس متوسط SUV است، توسان بسیار خوب است. تعلیق مستقل از هیوندای، کار خوبی برای به حداکثر رساندن پکت تماس است، و سیستم استاندارد BLIS همراه با پنجره های بزرگ، نعمت برای ادغام است. آسایش شهری تقریبا همانند Hyundai است که از لحاظ نحوه جدا شدن مسافران ، و سرکوب سر و صدا نیز بزرگترو بسیار عالی است. کنترل بدن کمی کوچکتر از Hyundai است، به این معنی که آن را با طبیعت موتور منطبق با گوشه های آن نسبت به رقبای بزرگتر آن، منطبق می کند. تعلیق عقب کنترل دفاعی فورد یک کار خوب برای جلوگیری از دست دادن سواری است. ما همچنین توجه داشته باشید که هر دو خودرو دارای فرمان نور کم با ارتباط کمی هستند. دایره چرخشی توسان از 10.6 متر بسیار خوب است و 60 سانتی متر بهتر از فورد است. این نیزهنگام پارک دید خارجی را بهتر میکند

درباره ی فرهاد ملکی

مطلب پیشنهادی

مقایسه2017 Honda Civic VTi-LX v Hyundai i30 SR

دو نوع از نسل جدیدی که برای هر نام تجاری بسیار مهم هستند، در شرایط ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*