خانه / دسته‌بندی نشده / رخ نمایی پورشه کاین 2019

رخ نمایی پورشه کاین 2019

رخ نمایی پورشه 2019

نسل سوم پورش با تغیراتی در کاهش وزن, بهره برداری بیشتر از انحناها و پهنی تایرها همراه خواهد بود.

پورشه ماکان فروش خیلی خوبی را با حاشیه­های خاص خودش داشت, اما انتظار می­رود کاین آغاز خیلی بهتری را داشته باشد. برای سال 2019 کاین شامل یک موتور جدید توربو شارژ, یک بدنه سبکتر و سایر امکانات بروز شده که نشان از یک کارایی توسعه یافته خواهد داشت, می­باشد.

پورشه اظهار می­کند که کاین جدید با ذهنیت خودرو ورزشی طراحی شده است. یک بازطراحی جلو عقب با حجم جذب هوای بالا و یک فشردگی در طول باعث می­شود که این دو بخش مجزا بنظر آیند. استفان لنچو “مدیر بخش تولید بدنه کاین می گوید برای ما خیلی مهم بوده است که یک ظاهر تازه و جدید را ارائه نماییم. در جلو خودرو سعی شده است که از مدل معمولی پورشه الهام گرفته شود. جلو پنجره بصورت مشبک بطور گسترده ای کار شده و سعی شده که خط سقف را به سمت عقب کاهش دهند. بنظر می رسد یک سبکی به شباهت کوپه 911 بکار رفته باشد.

فاصله چرخ­ها نسبت به نسل قبلی بدون تغییر باقی مانده است اما پورشه در کاین, طول کابین را به مقدار 3 اینچ تا 194 اینچ افزایش داده و ضریب کشیدگی آن 0.35 می­باشد.

با وجود افزایش طول وزن خاصی به آن اضافه نشده است. با توجه به کاربرد یک شاسی سبکتر و با توجه به نوع پیکر بندی 143 پوند از وزن آن کم می­شود. همانند پانامرا و 911 کاین جدید به طور گسترده ای از آلومینیم بهره می­گیرد. بدنه, سقف­ها کاپوت و درب عقب از آلومینیم است و نسبت آلومینیم به فولاد پر مقاومت حدود 50-50 است. استفاده از مواد سبک وزن مانند باتری لیتیومی و پلیمرها تا 22 پوند در سبک سازی نقش دارد. توزیع وزن این خودرو حدودا 55 درصد جلو و 45 درصد عقب می­باشد.

یک فلز ترکیبی از فولاد و آلومینیم به راحتی مقدور نیست و بین فولاد و آلومینیم اتصال جوشی مستقیم امکان پذیر نیست. در براتیسلاوا, اسلواکی جایی که کاین قرار است ساخته شود, لنچو عنوان می کند که 680 روبات بیش از 630 دریل پیچ و 557 فوت باند را برای تولید یک SUV به همراه 6800 نقطه جوش میگ(جوش تحت حفاظت گاز بی اثر) و لیزر, به کار می برند. این کاربرد از فلزات نه تنها باعث کاهش وزن تمام شده می شود بلکه یک افزایش مقاومت پیچشی را در بر خواهد داشت که در مقایسه با نسل قبلی حدود 20 درصد بهبود را در پی خواهد داشت.

در مسیر تولید, پورشه دو نسخه از کاین را روانه بازار می کند. در حال حاضر مدل پایه, یک موتور توربو شارژ 3 لیتری V-6 تک توربو را دریافت می کند. تولید 340 اسب بخار و 332 پوند فوت گشتاور. سرعت صفر تا 60 مایل بر ساعت در فرم استاندارد باید در زمان 5.9 ثانیه و در اسپورت کرون 5.6 ثانیه می باشد.

در کاین اس پورشه یک موتور 2.9 لیتری جفت توربو V-6 را بکار برده است و با 440 اسب بخار و 406 پوند فوت گشتاور و حد اکثر سرعت 164 مایل بر ساعت خودنمایی می کند و سرعت صفر تا 60 مایل بر ساعت در فرم استاندارد باید در زمان 4.9 ثانیه و در اسپورت کرون 4.6 ثانیه می باشد.

تمام کاین های استاندارد با گیر بکس 8 سرعته Tiptronic ارائه می شوند که در حال حاضر سرعت واکنش سریعتری را نسبت به دنده های پایین تر دارند.

همچنین بهبود عملکرد سیستم جدید ترمز نیز گزینه قابل توجهی است که پورشه ادعا می کند برای  اولین بار  در جهان به وقوع پیوسته است. این ترمزهای با عملکرد بالا Porsche Surface Coated (PSCB) شامل یک دیسک چدنی با 70 میکرومتر از پوشش کاربید تنگستن می باشد. هنگامی که در داخل قرار می گیرد، سطح ترمزها مثل یک آینه درخشان می شود، اما عملکرد آنها نسبت به ترمزهای فولادی، با سایش کمتر و عمر طولانی تر است. کارل هیسه، کارگردان پورشه برای خط تولید SUV، می گوید PSCB باعث کاهش میزان گرد و غبار به میزان 50 درصد (بیش از دیسک های ترمز فولادی معمولی) می شود و عمر دیسک را تا 35 درصد افزایش می دهد. آنها گرانتر از دیسکهای فولادی هستند اما هنوز هم تا 50 درصد کمتر از گزینه ترمز سرامیکی پورشه.

کاین اندازه تایرهای جلو وعقب را از 19 اینچ به 21 اینچ اضافه کرد و می خواست با این کار گام هایی معدل گامهای 911 داشته باشد. هدف پورشه از این کار که علاوه بر افزایش قطر پهنا را قدری افزود, افزایش پایداری, کارایی و چابکی می باشد.

برای تایر های 19 اینچی پهنای تایر در جلو برابر 8.5 اینچ و در عقب برابر 9.5 اینچ می باشد. و در تایرهای با قطر 21 اینچ این پهناها به ترتیب برابر 9.5 و 11 می باشند. کنترل اکسل عقب(فرمان) در راستای افزایش قدرت مانور و شعاع گردش کمتر در سرعتهای پایین کمک خوبی ارائه می کند.

لانچو و هیس به طور مستقل عنوان می کنند که تمرکز بر بهبود کاین در جاده ها بدون فدا کردن توانمندی های آن در آف رود صورت پذیرفته است. رانندگان می ت.انند حالات مختلف را برای رانندگی برگزینند مانند رانندگی در گل و لای, شن, ماسه و یا سنگلاخ.

سیستم مدیریت تعلیق فعال پورشه دمپینگ(استهلام ضربه و انرژی) استانداردی را ارائه می دهد. خریداران می تواندد تعلیق هوا را با یک محفظه هوای سومی که در تنظیمات امکان یک کالبراسیون خاص را فراهم می کنن, انتخاب نمایند.

سه محفظه هوا با توجه به شرایط رانندگی قابل ترکیب شدن و سرویس دهی می باشد.

آپشن تعلیق هوا میزان ارتفاع کاین را تنظیم می کند.در صورت افزاش سرعت و رانندگی در حالت اسپورت حداقل ارتفاع باید به کار برده شود.پایین ترین سطح ارتفاعی 1.1 اینچ کمتر از حد معمول و بالاترین سطح 2.2 اینچ بیشتر می باشد که در این ارتفاع طبیعتا باید سرعت کمتر و مناسب به کار گرفته شود. همچنین این سیستم می تواند در جلو و عقب بصورت غیر وابسطه و جدا عمل کند. مانند زمانی که بکسل استفده می شود و یا باری مازاد وجود داشته باشد.

در داخل اتاق یک صفحه نمایش 12.3 اینچی به کار رفته است.در نزدیکی شیفتر یک صفحه کنترل برای تنظیمات کاربری های و تقاضاها وجود دارد.پورشه زمان نسبتا زیادی را در خصوص معماری کابین و میزان راحتی و استاندارد بودن صندلی ها صرف نمود.

تعدادی از سیستم های ایمنی در کاین مورد بهره برداری قرار گرفته است که شامل: دستیار تغییر لاین, خط نگهدار, دستیار ترافیکی, کروز انطباقی و کمک دید در شب جهت تشخیص عوارض, حیوانات و عابرین, می باشذد.

پورشه کاین در راه حرکت بسوینمایندگی ها می باشد. و قیمت اولیه آن 66.750 دلار و قیمت مدل اس 83.950 دلار عنوان می گردد.

 

 

 

درباره ی طیب ملکی

مطلب پیشنهادی

مقایسه2017 Honda Civic VTi-LX v Hyundai i30 SR

دو نوع از نسل جدیدی که برای هر نام تجاری بسیار مهم هستند، در شرایط ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*