خانه / دسته‌بندی نشده / ضمانت نامه باید استاندارد باشد

ضمانت نامه باید استاندارد باشد

ضمانت نامه پنج ساله باید استاندارد باشد

زمان آن رسیده است که ضمانتنامه های استاندارد و  مکتوب  بر اساس درخواست مشتری توسط شرکت های خودرو ساز ارائه گردند. قابل توجیه نیست که کیا اسپورتیج 7 سال ضمانت می کند اما تویوتا RAV4 سه سال!!!

آیا این به این معنی است که تویوتا به خوبی کیا تولید نمی کند؟ آیا در سال 2017 این واقعیت دارد؟

اما اینطور نیست! تویوتا کاملا می داند که خودروهای RAV4 را با تعدادی زیاد و با توجه به شهرت شرکت در کیفیت, دوام, و قابلیت اطمینان به فروش خواهد رساند. بنابر این جای تعجبی وجود ندارد که ضمانتی سه ساله ارائه نماید زیرا از تولید خود اطمینان دارد و مقداری بیش از آن را پیشنهاد نمی کند.

بنابر این همه ی ادعا ها را باید تویوتا به صورت ضمانتنامه ای استاندارد در خصوص خدمات پس از فروش ارائه نماید. پشتیبانی صرف و ایجاد اطمینان در خریداران کافی نیست.

البته این استراتژی خاص تویوتا نیست. بسیاری از تولید کنندگان این رویه را برای خود ایجاد کرده اند و یک ضمانت 3 ساله را ارائه می دهند.

چرا یک دوره گارانتی بیش از سه سال به یک ابزار بازاریابی تبدیل شده است، نه یک استاندارد صنعتی؟

بر اساس قانون مصرف کننده در استرالیا (ACL)، دوره گارانتی باید “معقول” باشد. در حقیقت، در بخش 54 ACL، هر محصول باید از ظاهری قابل قبول باشد، بدون نقص، بی خطر و با دوام، باشد و بر اساس آنچه که یک “مصرف کننده معقول” فکر می کند، باید مورد پذیرش باشد.

این روزها، یک مصرف کننده معقول مطمئنا فکر می کند که ماشینش باید استانداردهای بالایی از لحاظ ظاهر و شرایط را بیش از سه سال حفظ کند بدون اینکه هر گونه عدم اطمینانی برای مالک ایجاد کند.

برای لحظه ای خودرو را فراموش کنید.آیفون محبوب شرکت اپل دارای دو سال گارانتی تحت پوشش ACL می باشد. بله درست است شاید هر کسی ازین موضوع اطلاع نداشته باشد. این محصول همچنان به عرضه محصول گارانتی گسترده AppleCare خود (که از مزایای گارانتی جهانی برخوردار است) ادامه می دهد، اما اگر شما آی فون خود را به یک فروشگاه Apple جهت تعمیر ببرید و ی فون شما کمتر از 24 ماه کارکرد داشته باشد، فروشگاه Apple احتمالا آن را تعمیر خواهد کرد .

در حقیقت، این شرکت حتی در وبسایت خود عنوانمی کند که: “اپل تصریح می کند که قانون مصرف کننده استرالیا را ممکن است برای چندین ماه از راه های مختلفی برای تعدادی از محصولاتش ارائه دهد.”

بنابراین، خودتان را در جایگاه مصرف کننده ای قرار دهید که پس از 4 سال از عمر خودرو مالک خودرویی مانند فولکس واگن ، مزدا، تویوتا، هولدن، سوباریو، فورد یا  هر جهنمی و یا حتی یک خودروی مرسدس بنز که موضوع مهمی است, می شود. شما آن را به نمایندگی جهت  رفع مشکل مکانیکی می برید و نمایندگی صورت حساب سنگینی را مقابل شما قرار می دهد زیرا 12 ماه بیش از میزان خدمات پس از فروش از خودرو استفاده شده است. وحشتناک است!!!

آیا این معقول است؟      

جای سوال است چرا یک گارانتی 7 ساله برای کیا و یا یک گارانتی 5 ساله برای هیوندای و رنو مقدور است اما برای مرسدس بنز یا آئودی نه؟!!!

پاسخ ساده است. به نظر می رسد مصرف کنندگان باید با حقوق خود آشنا شوند و مطالبات خود را بالا ببرند. شرکت های خودرو ساز باید از ضمانت های طولانی تر به عنوان یک ابزار فروش یا به عنوان یک انگیزه برای به دست آوردن معامله استفاده کنند.

برای اینکه عادلانه به موضوع بنگریم، این دقیقا دلیلی است که Kia بدلیل استراتژی گارانتی در صنعت خودرو  نسبتا خوب پیشروی می کند. بدون شک این ضمانت هفت ساله به خودرو ساز این امکان را می دهد تا خریداران بالقوه خود را در زمینه ماشین های کره جنوبی جذب نماید.

این به خودی خود یک ابزار بازاریابی است – اما نشان می دهد که تولید کنندگان می توانند و باید محصول خود را برای یک دوره طولانی تر پشتیبانی کنند.

در مجموع چیزی که به نظر می رسد این است که مشتریان خدمات پس از فروش را علی رغم میل شرکت های خودرو سازی باید مطالبه کنند و این مطالبه بصورت یک سند مکتوب و معتبر باشد.

درباره ی طیب ملکی

مطلب پیشنهادی

مقایسه2017 Honda Civic VTi-LX v Hyundai i30 SR

دو نوع از نسل جدیدی که برای هر نام تجاری بسیار مهم هستند، در شرایط ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*