خانه / اخبار خودرو / سری 8 بی ام دابلیو (BMW)

سری 8 بی ام دابلیو (BMW)

زمانی که سری 6 بی ام دابلیو دوران خود راسپری کرد شرکت تصمیم گرفت که بزرگترین خودرو کوپه خود را بر مبنای سدان سری 7, یعنی سری 8 را  جایگزین سری 6 نماید.  سری 8 ابتدا پیشنهاد گردید که از V12(موتور 12 سیلندر) بهره مند شود. قیمت سری 6 در ابتدا بالا بود و بسیاری از مشتریان استطاعت خرید آن را نداشتند بنابراین برنامه ای در خصوص ارائه سری 8 با قیمت کمتر در دستور کار قرار گرفت.

استایل

در نگاه اول ممکن است سدان بی ام دابلیو قدیمی به نظر برسد اما  سری 8 در Concorso d’Eleganza ساحل دریاچه کومو ایتالیا نمایش داده شد. خودنمایی جسورانه نشان از یک معماری طولی در موتور دارد.

فضای داخلی

اگر چه نسبت به سری 7 در رده بالاتری قرار می گیرد اما از راه دور بزرگتر و جادارتر به نظر نمی رسد. داخل آن بسیار امن به نظر می رسد و دارای یک کنسول مرکزی می باشد و محیط داخل آن فضا را کوچکتر از آن چیزی که هست می نمایاند. در این سری کنترلر و دنده از شیشه Swarovski ساخته شده اند. بهره گیری از کریستالها شباهتی را به مرسدس بنز نمایان می سازد.

شاسی

با وجود یک طراحی که با هدف ارائه کوپه سری 7 می باشد, سری 8 بر جریان سری 6 که تداعی سری 5 می باشد باقی می ماند. شاسی آن از ترکیب فولاد و آلومینیم و درصدی از چدن و منیزیم تشکیل شده است. این سری تکمیل شده سری 6 می باشد.

انتقال قدرت

نسل 8 بعدی نسبت به بی ام دابلیو های پیشگام سیلندرهای کاراتر و بیشتری خواهند داشت. 840i سه لیتری 6 سیلندر خطی و 850i توسط یک توربو دو قلو 4.4 لیتر V8 تقویت شده است و تا 335 اسب بخار ارتقا یافته است. اگر چه در نزدیکی مرسدس بنز S56 حرکت کردن برای بی ام دابلیو وسوسه برانگیز است اما انتظار بر این می باشد رده بندی بی ام دابلیو در زمره 12 سیلندری ها و کلاس S از دردسرهای آن خواهد کاست.

زمان ورود به  بازار و قیمت

این سری در اواخر سال 2018 به عنوان مدل 2019 ارائه خواهد شد. خودرو های 6 سیلندر از 100 هزار دلار به بالا قیمت گذاری می شوند.

 

 

 

 

 

درباره ی طیب ملکی

مطلب پیشنهادی

ماشین پرنده تا سال 2020 اجرایی می شود

ماشین پرنده رویا…واقعیت؟!!! آماده سازی خودوهای پرنده برای پرواز در المپیک 2020 توکیو ژاپن با ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*