خانه / اخبار خودرو / ماشین پرنده تا سال 2020 اجرایی می شود

ماشین پرنده تا سال 2020 اجرایی می شود

ماشین پرنده رویا…واقعیت؟!!!

آماده سازی خودوهای پرنده برای پرواز در المپیک 2020 توکیو

ژاپن با گام برداشتن در مسیر تحقق آرزوی ماشین پرنده جهت پرواز در بازی های المپیک 2020 به این آرزوی دیرینه نزدیکتر شده است.

تویوتا با تامین مالی این پروژه سعی در پیشبرد این هدف و بهره گیری از آخرین تکنولوژی های روز دارد. سازندگان و طراحان امیدوار هستند که تا سال 2018 نمونه اولیه آن را راه اندازی نمایند. در المپیک سال 2020 قصد بر این استکه مشعل المپیک با استفاده از خودرو پرنده روشن شود.

این پروژه جانشین و زاییده تفکر پروژه Cartivator می باشد, گروهی از مهندسین جوانی که که در صنعت خودرو و هوا فضا فعالیت می کنند و عمدتا توسط crowdfunding(تامین مالی توسط افراد زیاد) تامین مالی می شوند.

این پروژه در حال حاضر آماده سرمایه گذاری توسط تویوتا به مبلغ دویست و نود هزار پوند می باشد.

این خودرو  که اسکای درایو نام دارد دارای 3 چرخ, چهار پروانه, یک سیستم عامل بصری و ابعاد کوچک 9.5 در 4.2 فوت می باشد.

انتظار می رود این وسیله با سرعت 62 مایل در ساعت و تا ارتفاع 32.8 فوت پروازد کند و سرعت آن بر روی زمین حدود 93 مایل در ساعت باشد.

آلودگی صوتی, تامین زیر ساخت ها, شرایط آب و هوایی و مسائل امنیتی موارد کلیدی هستند که طراحان و سازندگان به آن توجه خاص دارند.

مبتکران Cartivator عنوان می کنند که بدنبال ایجاد دنیایی هستند که در ان هر کسی و در هر زمانی امکان پرواز در اسمان را برای خود داشته باشد و این آرزو را تا سال 2050 محقق می کنند اما هدف کوتاه مدت انها روشن کردن مشعل المپیک 2020 با استفاده از این خودروی پرنده می باشد.

درباره ی طیب ملکی

مطلب پیشنهادی

سری 8 بی ام دابلیو (BMW)

زمانی که سری 6 بی ام دابلیو دوران خود راسپری کرد شرکت تصمیم گرفت که ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*