خانه / دسته‌بندی نشده / آینده و خودرو

آینده و خودرو

تکنولوژی برتر برای خودرو  

حضور CES و Detroit  در نمایشگاه خودرو نشان از انفجار تکنولوژی در آینده دارد. در لاس وگاس مرسدس بنز خودرو لاکچری خود را به نام F015 نمایش داد. هر یک از خودروسازان نیز به نوعی به ارائه نمایش و تکنولوژی های جدید پرداختند.

تغیرات صنعت خودرو  و حمل و نقل به سرعت در حال بروز می باشد به گونه ای که ارائه یک پیشگویی و پیش بینی از آینده مشکل به نظر می رسد.

  1. خودرو های بدون نیاز به راننده:

ممکن است حداقل 5 سال طول بکشد که تولید این خودرو به واقعیت بپیوندد اما این امکان وجود دارد که این خودرو ها تحت شرایطی خاص به کار گرفته شوند.

 

  1. خودرو های با قابلیت مدیریت عملکرد راننده:

این سیستم قابلیت دخالت در عملکرد ضعیف راننده را دارا می باشد به گونه ای که در مواقعی که مثلا اعمال ترمز ضروری است سیستم به عملکرد توجهی نمی نماید و به صورت خودکار ترمز را اعمال می کند.

  1. دسترسی به بیومتریک خودرو:

با راه اندازی این سیستم می توان به افزایش امنیت خودرو و میزان رفاه استفاده کننده امیدوار بود به گونه ای که بسیاری از عملیات مانند قفل و سویچ توسط حسگر های شبکیه چشم, اثر انگشت و صدا, اجرا می شوند.

  1. ردیابی خودرو به صورت گسترده:

یکی از دغدغه های شرکت های دولتی, خصوصی و بیمه ای کنترل دقیق تردد وسایل نقلیه می باشد که این منجر به منتفع شدن آنها در قبال دریافت پول بیشتر در ازای خدمات می گردد.

 

 

 

 

درباره ی طیب ملکی

مطلب پیشنهادی

مقایسه2017 Honda Civic VTi-LX v Hyundai i30 SR

دو نوع از نسل جدیدی که برای هر نام تجاری بسیار مهم هستند، در شرایط ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*