خانه / اخبار خودرو / ایجاد کسب و کار پر درآمد با ارائه خدمات خرید خودرو/ایده ای نوین و خلاقانه

ایجاد کسب و کار پر درآمد با ارائه خدمات خرید خودرو/ایده ای نوین و خلاقانه

اغلب مشاهده می شود که اکثر متقاضیان خرید خودرو در هنگام خرید بدلیل عدم اطلاع از شرایط خودرو, نیازها و علاقمندی های شخصی از خودرو, دسترسی به مراکز خرید معتبر و … دچار سردرگمی و نوعی اغتشاش درونی می شوند که این امر در نهایت منجر به انتخاب های ناصحیح می شود که نوعی دلزدگی و زیان مالی را در پی خواهد داشت. بنابر این جا دارد که با اعمال یک کار تیمی و بهره گیری از تخصص های مرتبط در زمینه خدمات خودرو خصوصا فناوری اطلاعات نسبت به ایجاد دفاتر خدماتی خرید و فروش خودرو وسایت های جامع اقدامی شایسته صورت گیرد. این دفاتر باید متشکل از افراد متخصص در زمینه اطلاعات خودرو, کارشناسان مالی و آی تی باشد که بتوانند علاوه بر ارائه اقدامات حضوری نسبت به خدمات آنلاین و اینترنتی اقدام نمایند. تامین یک بانک اطلاعاتی جامع از خودرو ها, ارتباط با نمایشگاه داران و دفاتر اسناد رسمی, ارتباط با کارشناسان خودرو در زمینه های مکانیکی, صافکاری و نقاشی و… ,مناسب بنظر می رسد. در ذیل توضیحات کلی ارائه می گردد بدیهی است که این ایده کلی در مرحله پیشنهاد اولیه جهت متقاضیان می باشد و تا مرحله اجرایی و پختگی کام های بیشتری باید برداشته شود. با اعمال اینگونه خدمات منتظر کسب درآمدهای خوب باشید زیرا این اطمینان برای مشتری حاصل می شود که با بهره گیری از خدمات شما علاوه بر اینکه می تواند گزینه مناسبی انتخاب نماید می تواند در هزینه مصرفی خود برای خرید و نگهداری خودرو صرفه جویی نماید.

نیازهای مشتری  را بررسی کنید

برخی از ملاحظات وجود دارد که حتما باید بر روی متقاضی خرید خودرو اعمال کنید و با کسب این اطلاعات به نوعی او را روانشناسی کنید و نسبت به ارائه مشاوره موفق اقدام نمایید.

  • تعداد سرنشینانی که خودرو حامل آن خواهد بود.
  • غالب مسیرهایی که در آن رانندگی می شود(بزرگراه, خیابان ها, جاده ها)
  • مسافتی که معمولا طی می شود و میزان مصرف سوخت و اقتصاد سوخت
  • بررس وضعیت یخبندان و شرایط جوی رانندگی و میزان رانندگی در شرایط برف و یخبندان
  • ایمنی مورد انتظار از خودرو
  • ظرفیت خودرو از لحاظ حجم فضا و وزن
  • وضعیت بکسل و یدک کشی
  • میزان فضای مورد نیاز جهت پارک خودرو


    بودجه و شرایط مالی مشتری را ارزیابی کنید

علاوه بر تامین مبلغ اولیه خرید, شما باید به هزینه های ماهانه ای که مشتری برای خودرو صرف می کند توجه داشته باشید و استطاعت ماهانه او را لحاظ کنید. نهایتا و بطور کلی 20 درصد درآمد ماهانه جهت اختصاص به خودرو مناسب می باشد. در این زمینه کسب اطلاعات مالی از مشتری و ارائه پیشنهاد ضروری می باشد حتی با تولید نرم افزارهای قابل نصب بر روی گوشی هوشمند و ایجاد امکانات بر روی آن در ارزیابی مشتری از خودش کمک خوبی را ارائه می کنید.

برای خرید یا اجاره تصمیم گیری نمایید

لیزینگ و خرید خودرو هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند. نوع برداشت و تمایل شما در بکارگیری هر یک از این دو روش بصورت مستقیم تاثیر گذار خواهد بود.

به عنوان مثال لیزینگ و اجاره نمودن در کوتاه مدت بصورت اقساطی قابل پرداخت هستند و ماهانه می توان مبلغی را پرداخت نمود اما در پایان قرارداد شما مالک خودرویی نخواهید بود و در صورت نیاز باید یک خودرو بخرید. این راه حل صرفا برای زمانی مفید خواهد بود که شما استفاده موردی از خودرو خواهید داشت. اما راه حل بهتر اخذ وام است زیرا این منجر به ماشین دار شدن شما می شود بدون اینکه زیاد تحت فشار مالی قرار بگیرید.

با شرکت های لیزینگ, فروش خودرو, نمایشگاه داران و بانکها وموسسات مالی در اتباط باشید وبانک اطلاعاتی تهیه نمایید در اینجا بعنوان واسطه یک سود دو طرفه را جذب می کنید.

مزایای لیزینگ خودرو

شما می توانید با پول کم با یک خودروی گران قیمت رانندگی کنید.

می توانید گزینه های متنوعی را تجربه کنید.

در پایان قرارداد هیچگونه دردسر محتمل برای شما وجود نخواهد داشت.

مزایای خرید خودرو

هر زمان که مصلحت بدانید می توانید نسبت به فروش آن اقدام نمایید.

شما می توانید بر اساس سلیقه خود تغییراتی در خودرو ایجاد نمایید.

شما یک رانندگی نامحدود خواهید داشت به گونه ای که برای مسافت مازاد طی شده جریمه نخواهید شد.

هزینه های جانبی خودرو شما در بلند مدت پایین می آید.

“اگر هنوز خوب متقاعد نشده اید و نمی توانید به ارزیابی درستی دسترسی پیدا کنید یک ماشین حساب بردارید و بر اساس موجودیتان محاسبه کنید تا به نتیجه برسید”


کلاس های مختلف را ابتدا بررسی کنید

آیا مشتری بر روی خودروی خاصی تمرکز کرده است؟ بسیاری از خریداران چنین کاری انجام می دهند. اما در بازار پر نوسان و متغیر امروزی همیشه خودروهای جدید و مناسبی به بازار می آیند که بدون اینکه خریدار به آنها توجهی کرده باشد. پس در کلاس مورد نظر خودرو ها را با هم مقایسه نمایید و به خریداران کمک کنید.


هزینه های تملک و نقل و انتقالات را در نظر داشته باشید

بسیاری از خودرو ها شاید برای خرید ارزانتر باشند اما ممکن است برای نگهداری و استفاده پر هزینه تر باشند. حتی دو خودرو هم قیمت ممکن است هزینه های نگهداری و بیمه ای مختلفی داشته باشند.

قبل از اینکه خریدار دلبسته خودرو شود به هزینه های مالکیت خودرو و نگهداری آن در بلند مدت توجه داشته باشید. و با ارتباط با دفاتر اسناد رسمی هزینه نقل و انتقالات خودرو را برای او محاسبه کنید.

 

 خدمات ارزیابی و تست سلامت خودرو ارائه دهید

در صورت انتخاب گزینه توسط مشتری خدمات تخصصی خودرو انجام دهید و به مشتری فرصت رانندگی و ارزیابی خودرو ارائه دهید.

بیش از هر چیزی نیازمند یک تیم خوب و بهره گیری از فناوری اطلاعات خواهید بود پس دست به کار شوید. زمان را از دست ندهید.

اگر امکان جا و مکان هم فراهم نیست از سایت ها, خدمات آنلاین و نرم افزارها غافل نشوید. در قبال خدمات پول دریافت کنید.

 

درباره ی طیب ملکی

مطلب پیشنهادی

مقایسه2017 Honda Civic VTi-LX v Hyundai i30 SR

دو نوع از نسل جدیدی که برای هر نام تجاری بسیار مهم هستند، در شرایط ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*